Wizyta młodzieży u Pana Burmistrza Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny rok nasza placówka bierze udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Polega ona na tworzeniu własnych projektów społecznych. Uczniowie swoją wiedzę wykorzystują w praktyce - nawiązują partnerstwa, uczą się pracy w zespole, tworzą harmonogram i budżet. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania.

Z każdym rokiem w naszej szkole coraz większa liczba młodzieży bierze aktywny udział w tym przedsięwzięciu. W tym roku zgłosiło się już 8 zespołów, które liczą 36 osób. Zakres tematyczny realizowanych działań jest jak co roku bardzo szeroki. Projekty dotyczą m.in. kwestii pomocy dla domu dziecka w Dębicy, uzależnień wśród młodzieży, izolacji społecznej oraz bezpieczeństwa młodzieży w czasie wolnym.

Młodzież jak zawsze może liczyć na pomoc Pana burmistrza Bogusława Kmiecia. Dzięki stałej współpracy uczniowie w czasie spotkania w urzędzie gminy uzyskali wsparcie w bardzo szerokim zakresie. Dotyczy ona nie tylko kwestii finansowych, ale również merytorycznych w zakresie realizacji omawianych projektów  

Czytany 244 razy