KOŁO BIBLIOTECZNE Wyróżniony

w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi

w Sędziszowie Małopolskim

rok szkol. 2022/2023

Koło biblioteczne oficjalnie rozpoczęło swoją działalność z dniem 14.11.2022 r.

Założyciele:

1) Nadia Świerad, kl. 2B,

2) Zuzanna Górak, kl. 2B,

3) Magdalena Grabowy, kl. 2B,

4) Sara Szeliga, kl. 1E.

Opiekun: Wioleta Malska, nauczyciel bibliotekarz

Forma działalności:

- czynne uczestnictwo w przedsięwzięciach biblioteki (konkursy biblioteczne, spotkania, warsztaty);

- tworzenie ekspozycji nowości bibliotecznych oraz wystaw zagadnieniowych;

- współpraca z innymi bibliotekami w ramach promocji czytelnictwa;
- promocja działalności biblioteki na stronie szkoły i na Facebooku;

- promowanie akcji uwalniania książek – Bookcrossingu;

- włączenie uczestników do prac związanych z opracowaniem technicznym książek;

- redagowanie elektronicznej gazetki szkolnej „FLOwers”.

W miarę potrzeby będziemy zapraszali do współpracy polonistów i innych specjalistów zatrudnionych w naszej placówce. Mamy nadzieję, że nasza działalność zachęci kolejnych uczniów – kreatywnych, z predylekcjami dziennikarskimi lub po prostu lubiącymi czytać i działać, do włączenia się w ten rodzaj aktywności.

Można do nas zgłaszać propozycje tematów, które miałyby pojawić się w gazetce szkolnej, przysyłać samodzielnie napisane recenzje interesujących książek na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 14.11.2022 r. odbyło się spotkanie członkiń i nauczyciela bibliotekarza z panią Krystyną Kozdroń, Dyrektorem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Sędziszowie Młp.. Ustalono na nim zakres i formy współpracy, zmierzającej do upowszechniania czytelnictwa wśród młodzieży.

Opracowała, Wioleta Malska