Wizyta młodzieży u Burmistrza Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Uczniowie z klas maturalnych wzięli udział w wyjściu naukowym do Urzędu Gminy w Sędziszowie Małopolskim. Uczniów przywitał Pan Burmistrz Bogusław Kmieć, który opiekował się grupą w czasie całego pobytu. Młodzieży zostały przekazane informacje dotyczące funkcjonowania samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem zakresu działań samorządu gminnego.
Największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły kwestie związane z przyszłymi inwestycjami w gminie. Pan Burmistrz przedstawił plany urzędu w tym zakresie. Trzeba zauważyć, że młodzież była pod dużym wrażeniem zakresu inwestycji, które będą przeprowadzone w ich mieście. W tym miejscu chcielibyśmy pogratulować śmiałych i licznych działań inwestycyjnych.
Bardzo ważnym punktem wizyty było spotkanie z Panem Senatorem Zdzisławem Pupą, który przedstawił zasady funkcjonowania Senatu oraz proces ustawodawczy. Pan Senator zaprosił również młodzież do Warszawy w celu zwiedzenia izby wyższej parlamentu, za co serdecznie dziękujemy.
Bardzo interesujące tematy poruszył również Sekretarz Gminy Pan Jan Maroń. Poruszył on m.in. tematy dotyczące budżetu gminy.
Na zakończenie wizyty młodzież została oprowadzona po urzędzie i zapoznana z pracownikami oraz miejscami, do których należy zgłaszać się w określonej sprawie.
Czytany 105 razy