Oblężenie Jasnej Góry Wyróżniony

(1 głos)

We czwartek, 22 września, klasy maturalne naszej szkoły odbyły pielgrzymkę na Jasną Górę. Pragnęli modlić się w intencji młodych ludzi, których czeka egzamin dojrzałości i prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski w trakcie przygotowań. Napełnieni nadzieją i wiarą wzięli udział w katechezie. Członkowie szkolnej Scholii ubogacili pięknym śpiewem Nabożeństwo pokutne, w trakcie którego ks. Sławek wprowadził uczestników do Sakramentu Spowiedzi. Następnie, z pomocą Pani Dyrektor, poprowadzili Różaniec. Była to okazja do zadumy i zastanowienia nad życiem. Ostatnim punktem pielgrzymki była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego. Po poruszającym i inspirującym kazaniu oraz Eucharystii przyszedł czas na błogosławieństwo i rozesłanie. W drodze powrotnej uczniowie dzielili się swoimi przeżyciami i w dobrych humorach powrócili do swoich domów.  (Natalia Makuch)