Warsztaty na Politechnice Rzeszowskiej Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

10 czerwca 2022 roku uczniowie sędziszowskiego Liceum z klasy 3c i 3a mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Rzeszowską w Rzeszowie.

W pierwszej części uczniowie wzięli udział w wykładzie pn. „Podstawy diagnostyki obrazowej w medycynie”, podczas którego zapoznali się z podstawami teoretycznymi medycznej diagnostyki obrazowej, a zwłaszcza rezonansu magnetycznego.

W części drugiej uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i udali się na zajęcia laboratoryjne do pracowni na Wydziale Chemicznym. Podczas praktycznych zajęć licealiści zapoznali się z metodami otrzymywania wybranych polimerów oraz metodami wyznaczania temperatur różnych przemian fazowych. Było nam niezmierni miło słyszeć wiele pozytywnych uwag na temat zaangażowania naszych uczniów podczas pracy laboratoryjnej, ich dociekliwości i spostrzegawczości, jakie usłyszeliśmy od Państwa Profesorów prowadzących zajęcia.

Serdecznie dziękujemy Wydziałowi Chemicznemu oraz Wydziałowi Fizyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej za zaproszenie naszych uczniów na zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia w następnym roku szkolnym.

Czytany 178 razy