WODA-CZĄSTECZKA ŻYCIA Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 31 maja 2022r. w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odbył się kolejny sejmik naukowy poświęcony zagadnieniom dotyczącym przedmiotów przyrodniczych, tym razem pod hasłem,, Woda-cząsteczka życia”. To kontynuacja rozpoczętych w 2002r. tego typu tematycznych spotkań, w których biorą udział uczniowie szkół z naszego powiatu. Od kilku lat takim spotkaniom towarzyszą także konkursy dla uczniów Szkół Podstawowych. Spotkanie było związane również z naszą działalnością w Sieci Szkół Promujących Zdrowie rejonu Dębica. Sejmik został objęty Honorowym Patronatem Starostwa Powiatowego w Ropczycach oraz Dziekana Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego- dr hab.Marty Łuszczak. Na spotkanie przybył pan Alfred Kułak- Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Ropczycach oraz przedstawiciele Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego:

dr inż. Karolina Pycia- Prodziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego,

dr inż. Joanna Kaszuba- Zastępca Dyrektora Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego  oraz dr inż. Tomasz Cebulak

Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały następujące Szkoły Podstawowe naszego powiatu reprezentowane przez swoich nauczycieli i młodzież:

Szkoła Podstawowa w Iwierzycach

Szkoła Podstawowa w Bystrzycy (opiekunem uczniów z obu tych szkół była pani Jolanta Franczyk)

Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej - opiekun pani Barbara Wiktor

Szkoła Podstawowa w Zagorzycach Dolnych i  Górnych - opiekun pani Anna Łagowska

Szkoła Podstawowa w Ociece - opiekun pani Anna Kania

Szkoła Podstawowa w Kozodrzy - opiekun pani Renata Bochenek

Szkoła Podstawowa w Czarnej Sędziszowskiej - opiekun pan Marcin Przydział

Szkoła Podstawowa w Woli Ocieckiej

Szkoła Podstawowa w Kamionce (opiekunem uczniów z obu tych szkół był pan Grzegorz Wiktor)

Szkoła Podstawowa w Boreczku - opiekun pani Małgorzata Boruta

Po powitaniu gości przez dyrektora naszej szkoły-pana mgr Jana Flisaka nastąpił wykład jednego z przedstawicieli Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego pana dr inż. Tomasza Cebulaka pod hasłem ,,Woda źródłem życia". Podczas swojego wystąpienia pan doktor przekazał wiele cennych informacji i ciekawostek o wodzie jako niezwykłej substancji warunkującej życie na naszej planecie.

Po wykładzie organizatorzy przedstawili wyniki konkursu wiedzy przyrodniczej ,,Woda-cząsteczka życia", w którym wzięło udział 31 uczniów Szkół Podstawowych. Zaprezentowali oni wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Najlepsi z nich otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

I miejsce –Katarzyna Brandys ze Szkoły Podstawowej w Kozodrzy

II miejsce-Aleksandra Sado ze Szkoły Podstawowej w Boreczku

III miejsce- Zuzanna Bajor ze Szkoły Podstawowej w Ociece

Wyróżnienia zdobyli:

Izabela Przypek ze Szkoły Podstawowej w Boreczku

Natalia Kot ze Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Dolnych

Marcelina Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Iwierzycach

Martyna Siedlecka ze Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych

Filip Furmanek Szkoły Podstawowej w Ociece

Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Sejmik i konkurs tradycyjnie został przygotowany przez nauczycieli biologii, chemii i geografii naszego liceum.

Czytany 445 razy