Sukces naszych uczniów na centralnym etapie XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W dniach 23-24.04.2022 r. odbył się centralny etap XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Uczestnicy rywalizowali o nagrodę główną - Diamentowe Indeksy AGH na wybrane kierunki studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Do rozgrywek z pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki w tym roku stanęło prawie 600 uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski.
Naszą szkołę w etapie centralnym reprezentowali: Patrycja Kmieć z geografii z elementami geologii oraz Kacper Drozdowski z matematyki.
Zgodnie z regulaminem, tytuł Laureata z poszczególnych dziedzin (matematyka, fizyka, chemia, geografia z elementami geologii, informatyka):
• I stopnia – otrzyma pierwszych dziesięciu uczestników etapu centralnego z listy rankingowej,
• II stopnia – otrzyma dziesięciu kolejnych uczestników etapu centralnego z listy rankingowej,
• III stopnia – otrzymają pozostali uczestnicy etapu centralnego, którzy uzyskają wynik równy i wyższy 70% w etapie centralnym.
Z dumą informujemy, że Kacper Drozdowski uzyskał tytuł finalisty, a Patrycja Kmieć, uzyskała tytuł Laureata I stopnia i będzie mogła ubiegać się o przyjęcie na studia w AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Gratulujemy!!
Czytany 427 razy