Święto Konstytucji 3 Maja Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W LO,  jak co roku, czciliśmy Majową Jutrzenkę. 28 kwietnia uczniowie przez szkolny radiowęzeł poprowadzili program słowno- muzyczny o 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, natomiast we wtorek, 3 maja delegacja szkoły wzięła udział w gminnych obchodach święta.

            Pierwsza w Europie, druga na świecie - zaraz po Stanach Zjednoczonych. Nadzieja na ocalenie Polski. Podstawa do wzmocnienia władzy państwowej. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią oraz szacunkiem. 

              Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tym wielkim wydarzeniu, niezwykle ważnym w historii naszej Ojczyzny. W czwartek nadana była audycja przez szkolny radiowęzeł, a na szkolnym korytarzu pojawiła się również gazetka tematyczna, nawiązująca do konstytucji, przygotowana przez artystyczne dusze z naszej szkoły.  

"Jak długo te symbole będą kojarzone z Polską i Polakami zależy tylko od nas, Polaków. Dziś też nie jest łatwo być prawdziwym Polakiem. To właśnie po to przypominamy tych, którzy przez wiele lat rozproszeni po całym świecie żyli i działali na rzecz Ojczyzny. Dziś przypominamy karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości, które pozwalały Polakom przetrwać trudne czasy niewoli." 

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w upamiętnienie tego święta!

Czytany 83 razy