Sukces uczennicy klasy IA Anny Guzior na II Festiwalu Języka Niemieckiego Wyróżniony

Anna Guzior uczennica  klasy IA Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. zdobyła I miejsce w konkursie recytatorskim na II Festiwalu Języka Niemieckiego za interpretację  wiersza „Die Lorelei“ Heinricha Heinego.

W  dniach od 31.03.2022 r. do 07.04.2022 odbył się II Festiwal Języka Niemieckiego, który został zorganizowany przez Katedrę Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Patronat nad festiwalem sprawują JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek oraz Konsul Honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie dr Agnieszka Buk.

Festiwal adresowany jest do uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych uczących się języka niemieckiego oraz do studentów filologii germańskiej i lingwistyki stosowanej na terenie województw podkarpackiego oraz małopolskiego.

W II Festiwalu Języka Niemieckiego wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Emilia Ziobro z klasy 3D oraz Anna Guzior z klasy 1A.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.