Wycieczka do Wielopola Skrzyńskiego Wyróżniony

(1 głos)
Z okazji rocznicy urodzin Tadeusza Kantora uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne do Wielopola. Na deskach tamtejszego Domu Kultury, Szkolna Grupa Teatralna działająca w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Nawsiu zaprezentowała sztukę pt. „Współczesna przypowieść o człowieku”. Ten teatr formy przekazał widzom uniwersalne wartości dotyczące świata i człowieka. Artystom udało się bardzo dobrze przedstawić ten zawiły temat. Imponująca gra naszych młodszych kolegów i koleżanek oraz światło, dźwięk i obraz stworzyły niezapomnianą atmosferę. Spektakl w reżyserii pani Aldony Wośko trzymał w napięciu i wpłynął na emocje widzów, wprowadzając też element refleksji i zadumy nad kondycją świata i człowieka. Nie był to jednak jedyny punkt naszej wycieczki. Po spektaklu udaliśmy się także do muzeum Kantora. Od przewodnika pana Łukasza Bizonia dowiedzieliśmy się wiele o tym artyście. Tadeusz Kantor był wybitnym reżyserem, który jest znany na całym świecie. Urodził się i spędził swoje dziecięce lata w Wielopolu. Ta miejscowość jest także miejscem akcji jednego z najbardziej znanych spektakli autora - "Wielopole, Wielopole". Muzeum znajduje się w prawdziwym domu Kantora. I łączy, tak samo jak Kantor i jego spektakle, tradycję i nowoczesność. Obok typowych muzealnych eksponatów są także interaktywne pokoje, w których można posłuchać wywiadu z Kantorem, wybrać do obejrzenia fragment spektaklu czy reportaż albo np. ułożyć wirtualne puzzle i rozwiązać quiz. Z ręką na sercu mogę polecić zwiedzanie, każdemu zainteresowanemu sztuką, ale też skarbami naszej małej ojczyzny.
Emilia Kaczmarska z 1c