Wizyta uczniów naszej szkoły na lotnisku w Jasionce Wyróżniony

(1 głos)

Uczennice naszej szkoły Izabela Jurzecka oraz Marcelina Kazała odbyły wizytę studyjną organizowaną przez Akademię ProtoLab w Porcie Lotniczym w Jasionce. Zaproszenie uzyskały dzięki zdobyciu wyróżnienia za projekt społeczny, który był oceniany przez specjalistów skupionych wokół Podkarpackiego Centrum Innowacji.

W czasie wizyty uczennice zapoznały się z działalnością służb pracujących na lotnisku m.in.: straży granicznej oraz jednostki straży pożarnej. Młodzież miała też możliwość zobaczyć transport medyczny  – podjazd karetki do prywatnego samolotu oraz transport osoby niepełnosprawnej do samolotu liniowego.

Iza oraz Marcelina nadal dążą do rozwijania swoich zainteresowań oraz są wsparciem dla osób potrzebujących pomocy, kontynuując w tym roku projekt Topię Się, który porusza problemy depresji wśród młodzieży.