Lekcje z Temidą Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Lekcje z Temidą”. Jest to nieodpłatny program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowane były postawy proobywatelskie. Zajęcia zostały przeprowadzone za pomocą platformy Teams. Prowadzone one były w formie dyskusji co spowodowało, że młodzież aktywnie brała udział w zajęciach.  

Lekcje rozpoczęły się od powtórzenia wiadomości z zagadnień związanych z prawem, m.in. omówione zostały kodeksy prawne oraz hierarchia aktów prawnych. Pani mecenas, która prowadziła zajęcia poruszała również zagadnienia, które mają zastosowane w życiu codziennym, takie jak: prawa konsumentów ze szczególnym uwzględnieniem zawierania umów kupna – sprzedaży. 

Bardzo ważnym punktem zajęć było zagadnienie dotyczące stalkingu, hejtu, prześladowania w szkole. Niestety, jest to problem, z którym spotyka się coraz więcej uczniów. Młode osoby nie zdają sobie sprawy z konsekwencji prawnych, jakie grożą za takiego typu działanie. Uświadamiając uczniów jakie skutki prawne niesie prześladowanie rówieśników, zwiększamy bezpieczeństwo w szkole. Z drugiej strony uczniowie nie wiedzą, gdzie szukać pomocy prawnej, jeżeli jest się osobą prześladowaną. Zajęcia te również dały odpowiedź, gdzie młodzież może ją znaleźć.  

                

Czytany 356 razy