Nasza drużyna najlepsza w powiecie! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W dniu 25.11.2021 r. w Ropczycach , odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. Doskonale zaprezentowały się zawodniczki naszej szkoły,   

                                                                                                 zdobywając I miejsce .

 Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu LO Sędziszów pokonało po rzutach karnych ZS z Ropczyc. W regulaminowym czasie 2:2. Doskonale w bramce spisywała się Aleksandra Skiba. Zarówno w tym meczu, jak i w pozostałych obroniła kilka rzutów karnych i trudnych sytuacji. Wykazała się refleksem ,sprytem i dużą sprawnością fizyczną.

W kolejnym meczu z ZST Sędziszów Młp. zagrały wszystkie nasze zawodniczki. Już do przerwy LO Sędziszów wygrywało 5:0. Po przerwie nasze rezerwowe zdobyły jeszcze cztery bramki, udowadniając, że mamy bardzo wartościowy, wyrównany 14-osobowy zespół.

W trzecim meczu drużyna pokazała znakomitą taktykę obrony strefowej oraz szybkiego ataku. Nasz zespół zdominował ropczyckie LO, kontrolując mecz i ostatecznie wygrywając 3:1.

Świetnie spisała się cała drużyna. Pomysłowe akcje konstruowały rozgrywające: Agata Róg, Lena Popek i Emilia Jędrysek. Na skrzydłach dynamicznie i skutecznie grały Katarzyna Antosz, Natalia Głodek, „żelazną” obronę dyrygowały Patrycja Król,   Zuzanna Gruszka. Ponadto duży wkład w sukces miały Daria Góra, Agnieszka Pociask, Marlena Świniuch, Aleksandra Kłusek, Julia Rachwał i Klaudia Ruszel.

Czytany 444 razy