Szkolna wystawa „Wspólne działanie na rzecz integracji społecznej” (projekt Erasmus+ 2019-2021)

eu flag erasmus vect posSzkolna wystawa  „Wspólne działanie na rzecz integracji społecznej” (projekt Erasmus+  2019-2021)

W dniach 29.09 - 02.10.2020 uczniowie LO mieli możliwość oglądać szkolną wystawę  projektową opracowaną w ramach zajęć z przedsiębiorczości przez uczniów klas drugich. Młodzież przygotowała plakaty dotyczące aktualnych problemów społecznych świata, które w ich oczach są niezwykle istotne i zasłuchują na szczególną uwagę,  jak bieda, głód, brak wody, bezrobocie, epidemie, konflikty i wiele innych. Uczestnicy wystawy dyskutowali sposobach rozwiązywania problemów i zapobiegania im w skali globalnej oraz lokalnej społeczności.

Wystawa była też okazją do wyjątkowych zajęć z języka angielskiego, gdzie inspirując się plakatami z wystawy uczniowie tłumaczyli słownictwo tematyczne oraz dyskutowali o problemach społecznych w języku angielskim.