Spotkanie ERASMUS+ w Polsce Wyróżniony

W dniach 10 - 15 marca 2024 odbyło się spotkanie sędziszowskich licealistów z rówieśnikami ze szkoły z Norwegii, z Videregående Skole w Mysen, oraz  z Belgii, z Scholen Kindsheid Jesu w Hasselt.

Szkoły współpracują razem od roku 2019, więc było to kolejne spotkanie w ramach projektu Erasmus+.

W programie znalazło się zwiedzanie zabytków Starego Miasta Krakowa i muzeum Auschwitz-Birkenau. W Sędziszowie Młp. młodzież uczestniczyła w warsztatach projektowych dotyczących spraw społecznych w Europie, które polska grupa poprowadziła z pomocą  pana  T. Przywary, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie. W kolejnych dniach młodzież  zwiedziła wspólnie Rzeszów, Sanok, Lesko, Solinę.

Goście obejrzeli również spektakl „Aida” w wykonaniu Licealnego Teatru Muzycznego. Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie i już przygotowują się do rewizyty w Norwegii, która jest zaplanowana na kwiecień 2024.

Podczas spotkania w Polsce, uczniowie z Belgii i Norwegii mieszkali u Rodzin Goszczących sędziszowskich licealistów. Za zgodę na pomoc w naszej wymianie i goszczenie składamy serdeczne podziękowania Rodzicom uczniów:

Emilia Biały, kl. IIA

Krzysztof Ziobro, kl. IIA