Międzynarodowy Konkurs ,,Rosyjskie dyktando online” Wyróżniony

Międzynarodowy Konkurs ,,Rosyjskie dyktando online”

25 stycznia 2021 roku uczniowie naszego liceum - Klaudia Białek, Zuzanna Gruszka, Zofia Nazimek, Norbert Szeliga, Mikołaj Wołos (kl. II.), Wiktoria Pacia (kl.III.) wzięli udział  w Międzynarodowym Konkursie ,, Rosyjskie Dyktando online” na platformie  Zoom. Konkurs był organizowany przez Bałtycki Uniwersytet Federalny im. I. Kanta (Kaliningrad , Rosja) we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i mogli w nim wziąć udział zagraniczni studenci oraz uczniowie szkół średnich. W 2021 roku konkurs ten obchodzi 15 - lecie i po raz pierwszy odbył się w formule online. Była to okazja nie tylko sprawdzenia swoich umiejętności językowych ale i spotkanie z żywym rosyjskim słowem i rosyjskim tekstem. Konkursowi towarzyszył otwarty mini wykład na temat dyktanda. W tym dniu rosyjscy studenci zgodnie z tradycją trwającą od 1850 roku obchodzą swoje główne święto – Dzień Tatiany lub Dzień rosyjskiego studenta. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.