Spektakl na podstawie "Trzech sióstr" Antoniego Czechowa w wykonaniu Teatralnej grupy LO Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W przedświątecznym prezencie od grupy teatralnej, przygotowany przez nich spektakl na podstawie "Trzech sióstr" Antoniego Czechowa.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=dcyAOKDQfTE

Grupa młodzieży w składzie: Magdalena Bukiewicz, Dawid Gubernak, Michał Guzior, Aleksandra Pieja, Weronika, Milena, Artur Ziarko wzięła udział w projekcie Teatr w Sieci, realizowanym przez  Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w ramach porozumienia  o współpracy w realizacji programu pn. „Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. W ramach tego projektu, uczniowie naszego Liceum rozpoczęli próby do spektaklu już w kwietniu 2020 r., wierząc, że efekty ich pracy będzie można podziwiać jesienią na deskach teatru. Niestety, przewrotny los, zmienił plany realizujących projekt, ale nie zatrzymał w działaniu ani młodzieży, ani aktorów. Próby odbywały się online i dla naszych uczniów prowadzone były przez panią Małgorzatę Pruchnik – Chołkę, która już wcześniej pracowała z naszą młodzieżą przy przygotowaniu musicalu, pt. „New York, New York”. Finałowa prezentacja odbyła się w sieci14 grudnia, a przygotowane spektakle i recytacje oceniło jury, reprezentujące Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Teatr.

Czekamy na to, aby obejrzeć naszych aktorów na scenie. Gratulujemy wytrwałości, talentu i dyscypliny w przygotowaniach.  Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w projekcie i bycia tak blisko teatru, aktorów. To niezwykłe przeżycie, co podkreślają sami młodzi aktorzy.  

 

Aleksandra:

Udział w projekcie zapewnił mi dobrą zabawę, ale także samorealizację. Przed pandemią wielokrotnie występowałam na scenie, a ta inicjatywa pozwoliła mi przypomnieć sobie jak to jest, dała mi przynajmniej małą namiastkę prawdziwego teatralnego przedstawienia. Cieszę się, że Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie podjął takie wyzwanie i zachęcił młodzież do wzięcia udziału w tym projekcie. Każda młoda osoba powinna szukać siebie i rozwijać swoje pasje - rzeszowski teatr mi to umożliwił.

Dawid:

Dzień dobry! Udział w warsztatach teatralnych przyniósł mi mnóstwo nowej wiedzy i doświadczeń. Miałem okazję poznać bliżej twórczość A. Czechowa oraz wcielić się w jedną postać stworzoną przez niego -Tuzenbacha. Inicjatywa ta pozwoliła mi oderwać się chociaż na chwilę od aktualnej sytuacji na świecie i przenieść w teatralny świat. Projekty jak ten są bardzo potrzebne - szczególnie teraz, gdy wszyscy jesteśmy zamknięci w domu.

Milena:

Udział w projekcie był kolejnym doświadczeniem w moim życiu. Dzięki temu projektowi mogłam nauczyć się wielu nowych rzeczy związanych z teatrem oraz bliżej poznać swoich rówieśników. Cały projekt był świetnym pomysłem, można było chociaż na chwilę zapomnieć o sytuacji jaka nas teraz otacza.

Michał:

Udział w projekcie był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Współpraca z zawodową aktorką pozwoliła mi rozwinąć swoją pasję i zdobyć bardzo wartościowe doświadczenie, a sama atmosfera warsztatów była bardzo dobra i przyjazna.

Weronika:

Warsztaty dały mi dużą chęć do działania w tym trudnym czasie. Dały mi także możliwość rozmowy i dobrej zabawy z rówieśnikami. Miałam przyjemność pracować ze świetnymi ludźmi. Mam nadzieję, że będę mogła uczestniczyć w niejednym takim projekcie.

Magdalena:

Udział w projekcie Teatru był dla mnie niewątpliwie pouczającą przygodą. Miałam możliwość nauczyć się wielu nowych ciekawych rzeczy i poznać choć odrobinę prawdziwej pracy z aktorami. Dosłownie mogłam się poczuć jak aktorka. Poznałam też parę osób lub polepszyłam z niektórymi kontakt.

Czytany 96 razy

Film-Promocyjny