Świąteczne akcje charytatywne w naszym LO Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas kiedy przygotowujemy się na przyjście małego Jezusa…

Jest to też czas, kiedy myślami ogarniamy  swoich bliskich, odwiedzając ich, obdarowując upominkami. Ale też nie pozostajemy obojętni na tych, którym jest trudniej w życiu, którzy zmagają się  z chorobą, cierpieniem, niedostatkiem…

Jako szkolna społeczność też chcemy zaangażować się w świąteczną pomoc, tym, którzy jej potrzebują.

W ramach inicjatywy MEN „Razem na Święta” organizujemy w naszej szkole świąteczne akcje charytatywne. Chcielibyśmy wesprzeć rodziny naszych uczniów  oraz zorganizować zbiórkę odzieży dla ludzi bezdomnych.

Dlatego prosimy o gest solidarności serc. Podzielmy się żywnością, środkami czystości, artykułami szkolnymi, a może nawet kwotami pieniędzy.

Dary będzie można zostawić w szkole obok czytelni (w przeznaczonych do tego kartonach). Natomiast pieniądze będzie można wrzucać do skrzyneczki z napisem ŚWIĄTECZNA POMOC, umieszczonej przed wejściem do  czytelni.

Dary oraz pieniądze będzie można złożyć do 18 grudnia.

I kolejna akcja: POMOC DLA BEZDOMNYCH

Chcielibyśmy, jako szkoła  przyłączyć się do zbiórki odzieży przeznaczonej dla mężczyzn będących w kryzysie bezdomności. Przytoczę post Stowarzyszenia ZUPEŁNE DOBRO z Rzeszowa:

„Witajcie

Zaczął się grudzień. Na zewnątrz temperatura coraz częściej spada poniżej 0. Dla osób w kryzysie bezdomności to szczególnie trudny czas.

W tym momencie potrzebujemy przede wszystkim:

- butów zimowych;

- ciepłych kurtek męskich;

- spodni męskich (zwłaszcza w mniejszych rozmiarach);

- kalesonów;

- spodni dresowych męskich;

- męskich rękawiczek, czapek i szalików;

- koców, kołder, pościeli;

- plecaków.

Przyjmujemy też odzież używaną (poza bielizną, ta z oczywistych względów musi być nowa). Przed przywiezieniem rzeczy, bardzo prosimy o przejrzenie ich i zastanowienie się, czy rzeczywiście mogą one posłużyć osobom żyjącym na ulicy. Bardzo zależy nam by była to odzież wygodna, do użytku codziennego”

 

Wobec powyższego prosimy osoby, które mają taką możliwość o złożenie wymienionych darów w budynku szkoły. Będziemy je zbierać do końca grudnia, by później przewieźć je do Rzeszowa.

Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się i udzielenia wsparcia i pomocy potrzebującym oraz z góry DZIĘKUJEMY.

Szkolne Koło CARITAS

 
Czytany 137 razy

Film-Promocyjny