Wyniki Powiatowego Konkursu Historycznego „Bo dla nich ważna była Polska. Wojna polsko-bolszewicka 1919–1921 w obronie granic i niepodległości”. Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 października br., poznaliśmy ostateczne wyniki Powiatowego Konkursu Historycznego „Bo dla nich ważna była Polska. Wojna polsko-bolszewicka 1919–1921 w obronie granic i niepodległości”. Finał oraz Gala wręczenia nagród odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

Uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego rywalizowali w konkursie wiedzy historycznej, obejmującej okres wojny polsko – bolszewickiej 1919 - 1921. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, motywowanie do rozwijania pasji historycznych oraz promowanie zainteresowań historią Polski wśród młodzieży.

W etapie szkolnym konkursu w formie testu historycznego rywalizowało łącznie 84 uczniów z 19 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Do finału zaś zakwalifikowało się 48 uczestników. Część pierwsza finału miała formę testową, następnie najlepsi uczestnicy tego etapu zakwalifikowała się do drugiej części finału zorganizowanego w formule 1 z 10.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

Kamil Jakubek – Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

 II miejsce:

Szymon Zelik – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach

Zofia Gawron - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach


III miejsce:

Eryk Guzek – Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

Rafał Bezara – Zespół Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp.

 
IV miejsce:

Jakub Książek - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

 
V miejsce:

Wiktoria Panek - Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

W komisji konkursowej pracowali: Bernadeta Frysztak - wicestarosta, Jan Flisak – dyrektor LO w Sędziszowie Młp., Szymon Pacyna, dr Wojciech Sala, dr Anna Stawarz i Jarosław Bieniek, który był też autorem zadań konkursowych.

Serdecznie gratulujemy Kamilowi Jakubkowi tego zasłużonego zwycięstwa.

Czytany 106 razy

Film-Promocyjny