Jesteśmy szkołą promującą zdrowie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia  19  kwietna 2011r. nasza  szkoła  otrzymała  Certyfikat  Rejonowy Podkarpackiej  Sieci  Szkół  Promujących  Zdrowie  Rejonu  Dębica.Uroczysta konferencja, którą poprowadziła pani  Anna  Szczepanik-koordynator Podkarpackiej  Sieci  Szkół  Promujących  Zdrowie, odbyła się  w  Domu Kultury w Sędziszowie Młp. W spotkaniu  uczestniczył pan Wiesław Rygiel-poseł na Sejm RP, pan Stanisław  Ziemiński-starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, pan Kazimierz Kiełb-burmistrz Sędziszowa Młp. ,dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, szkolni  koordynatorzy zespołów promujących zdrowie  oraz wielu innych zaproszonych gości. Po raz kolejny mogliśmy również podziwiać naszą młodzież z Licealnego Teatru Muzycznego w musicalu ,,Dzwonnik z Notre Dame”.

Jedną z niezmiernie ważnych ról nauczyciela w dzisiejszej szkole jest podejmowanie różnorodnych działań mających na celu promocję zdrowia jako najważniejszej wartości w życiu człowieka. Młodzież współczesnego świata ma dzisiaj nieograniczony dostęp nie tylko do wiedzy i postępu technicznego, ale również do wszelkiego rodzaju środków odurzających, alkoholu, nikotyny i in. Większość z nich zgubnie działa na organizm młodego człowieka, prowadzi do patologii w rodzinach i społeczeństwie, a nawet prowadzi do tragedii życiowych. Nauczyciel i wychowawca powinien wskazywać młodemu pokoleniu taki styl życia, który sprzyja promocji i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia przez wiele długich lat.

Szkoła promująca zdrowie to placówka, która wychodzi  na przeciw problemom i oczekiwaniom młodzieży, systematycznie angażując się w edukację zdrowotną oraz promocję zdrowego stylu życia na co dzień. Aby spełnić wymagane standardy  szkoły promującej zdrowie podjęliśmy różnorodne  działania min: zorganizowanie szkolnego Dnia Sportu, Wampiriady-akcji ,która promowała ideę honorowego krwiodawstwa, konkursu skierowanego do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu dotyczącego promocji zdrowego styku życia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Na bieżąco uczestniczyliśmy również w konferencjach organizowanych przez panią  Annę Szczepanik-koordynatora Podkarpackiej  Sieci  Szkół  Promujących  Zdrowie.

Bardzo cieszymy się, że nasze działania w tym zakresie zaowocowały uzyskanym certyfikatem i mamy nadzieję, że ,,zaszczepiliśmy”w  młodzieży potrzebę dbałości o swoje zdrowie.

Szkolny zespół promocji zdrowia
Czytany 96 razy

Film-Promocyjny