II edycja projektu „Upoluj swoją książkę” w sędziszowskim liceum

Z radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL.

Na szkolnych korytarzach i w bibliotece pojawiły się specjalne plakaty z okładkami  12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po pobraniu darmowej aplikacji Woblink.com i  przy jej pomocy zeskanowaniu kodu QR, przez cały miesiąc listopad, czytelnicy otrzymują darmowy dostęp do książek w formie e-booka lub audiobooka.

Oto lista dostępnych książek:

- Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”

- Magddalena Grzebałowska Komeda. Osobiste życie jazzu

- Christophe Galfad Wszechświat w twojej dłoni

- Anna Brzezińska Córki Wawelu

- Wojciech Chmielarz Cienie

- Anna Ficner-Ogonowska Okruch

- Remigiusz Mróz Hashtag

- Mark Bowden Polowanie na Escobara

- Joanna Jax Zemsta i przebaczenie

- Reni Eddo-Lodge Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry

- Ariely Dan Potęga irracjonalności

- John Flanagan Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Swoim udziałem w projekcie czytelnicy mogą pochwalić się w mediach społecznościowych oznaczając swoje posty hasztagiem #czytajpl albo #czytajpl2018.

Zachęcamy do zapolowania na swoją książkę lub książki i polecania ich innym.

Elżbieta Skotniczny

ksiazki