Stypendia marszałkowskie przyznane

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego przedstawił wykaz uczniów, którym przyznano na rok szkolny 2018/2019 stypendia w ramach programu „ Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne - na rok szkolny 2018/2019.

Wśród beneficjentów znaleźli się również uczniowie sędziszowskiego Liceum. Ośmioro przedstawicieli różnych klas ma powody do zadowolenia. Są to z klas pierwszych – Anna Kujda, Dagmara Ochab, Kazimierz Persak, z klas drugich – Karolina Majka, Joanna Guzy, a klasy trzecie reprezentują – Dominika Czyż, Karol Siwiec i Dominik Pociask.

Przez dziesięć miesięcy roku szkolnego 2018/2019 uczniowie będą otrzymywać wsparcie finansowe.  Aby je uzyskać, musieli wykazać się wysoką średnią ocen oraz szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi w zakresie przedmiotów przyrodniczych, języków obcych i matematyki.

Dotychczas, od 2008 roku z takiego wsparcia finansowego - pochodzącego z Funduszy Unii Europejskiej - z naszej szkoły skorzystało łącznie 75 uczniów.