Finał Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej

7 lutego 2019 roku odbył się drugi – finałowy etap Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej organizowanego przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i swoim zakresem obejmuje wiadomości i umiejętności określone aktualnie obowiązującą podstawą programową nauczania chemii w liceum wraz z elementami analizy jakościowej.

W finale piątej edycji tego ogólnopolskiego konkursu wzięli udział uczniowie naszego Liceum z klasy 3b: Inga Paśko i Benedykt Baljon. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań teoretycznych oraz zadania laboratoryjnego. Ostateczne wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu.