Jak zostać diagnostą laboratoryjnym?

W poniedziałek 13 maja 2019 r. gościliśmy w liceum panią Anetę Andreasik ze Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na zajęciach przeprowadzonych w klasach 1b i 2c uczniowie zapoznani zostali ze specyfiką studiowania analityki medycznej oraz pracy diagnosty laboratoryjnego.

Diagnosta laboratoryjny to zawód zaufania publicznego, osoba mająca kwalifikacje do pracy w medycznym laboratorium diagnostycznym i wykonywania czynności z zakresu między innymi biochemii i analityki ogólnej, hematologii laboratoryjnej, mikrobiologii, serologii i transfuzjologii, toksykologii czy genetyki medycznej. Niewątpliwą atrakcją zajęć była możliwość oznaczania grup krwi przez uczniów.

Dziękujemy panie Anecie Andreasik, naszej absolwentce za przeprowadzenie ciekawych zajęć, liczymy na dalszą współpracę.