Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz rachunku” rozstrzygnięty! Wyróżniony

(1 głos)

W dniu 14.03.2024 roku w sędziszowskim liceum odbył się konkurs matematyczny dla klas ósmych szkół podstawowych powiatu ropczycko – sędziszowskiego. W zmaganiach wzięło udział 39 uczniów z 14 szkół podstawowych. Było to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami Dnia Liczby Pi i Dnia Matematyki w naszym powiecie.

Świętowanie dopełnił wykład Pani doktor Anny Szpili – Prodziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych  Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prezentacja Kolegium Nauk Przyrodniczych przedstawiona przez Panią dr Edytę Trybucką – Zastępcę Dyrektora Instytutu Matematyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Świętowaliśmy te wspaniałe matematyczne wydarzenia razem z naszymi Patronami Honorowymi:

- Dyrektorem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Panem dr. hab. Jackiem Chudziakiem, prof. UR,

- Burmistrzem Sędziszowa Małopolskiego Panem Bogusławem Kmieciem,

- Starostą powiatu ropczycko – sędziszowskiego Panem Witoldem Darłakiem,

- Zastępcą Dyrektora Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
 – Panią Martą Gregorowicz.

Na zakończenie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę i przyznała wyróżnienia następującym osobom:

• miejsce: Wojciech Wątroba – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim.
  • miejsce: Patryk Pazdan – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Sędziszowie Małopolskim.
  • miejsce: Kinga Felon – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim.
  • miejsce: Łucja Golonka – Szkoła Podstawowa w Lubzinie.
  • miejsce: Wojciech Gąska – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Sędziszowie Małopolskim.
  • miejsce: Jeremiasz Patro – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Sędziszowie Małopolskim.

Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody: podwójne zaproszenia do Filarmonii Podkarpackiej, bilety do kina „Jedność” w Sędziszowie Małopolskim, kalkulatory, plecaki, kubki, notes, podkładkę pod mysz komputerową ze wzorem liczby Pi, przybory geometryczne.

Dla każdego uczestnika czekał przygotowany dyplom i drobny upominek.

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszym konkursem i przybycie.

Mamy nadzieję, że Nasi Drodzy Ósmoklasiści odwiedzą nas na dłużej i zostaną z nami na kolejne cztery lata.