kredyty bez bik

Udział maturzystów w Seminarium „Wybrane problemy chemii” Wyróżniony

Dział: Aktualności
Czytany 162 razy

      13 lutego 2020 roku uczniowie sędziszowskiego liceum z klasy 3c mieli przyjemność uczestniczyć w XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

Seminarium było podzielone na dwie części. W części pierwszej uczniowie mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat farb i lakierów oraz na temat nowoczesnych materiałów ceramicznych. W części drugiej uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na zajęcia laboratoryjne do pracowni na Wydziale Chemicznym. Tematami zajęć były między innymi:

„Alkacymetria”, „Redoksometria”, „Wykonanie testu na obecność enzymu w eluatach”, "Inżynieria procesowa w przemyśle chemicznym i ochronie środowiska", „Modelowanie widm elektronowych filtrów UV”, „Praktyczna chemia organiczna”. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji, a ciekawostki przedstawione z dziedziny chemii na pewno zachęciły maturzystów do podjęcia nauki na kierunkach chemicznych.

Uczestnicy Seminarium zostali ponadto zapoznani z ofertą dydaktyczną Wydziału, który umożliwia studiowanie na trzech kierunkach: technologia chemiczna, biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa oraz inżynieria farmaceutyczna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)