kredyty bez bik

"Erasmusowe" doświadczenia w Santander w Hiszpanii

Czytany 422 razy

        W dniach 28 listopada – 2 grudnia 2018 r. uczniowie LO w Sędziowie Młp. pod opieką nauczycieli, p. Anny Dziury i p. Grzegorza Pacha, wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu w przepięknym Santander w Hiszpanii. Spotkanie to odbyło się w ramach dwuletniego projektu Erasmus+ „Zrównoważony rozwój, przeciw marnowaniu żywności”, koordynowanego przez p. Aldonę Homę, a realizowanego przez nasze Liceum wraz ze szkołami z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. O swoich wrażeniach opowiadają uczestnicy spotkania:

Karolina Majka, klasa 2C – Najbardziej podobały mi się chwile spędzone z kolegami z innych krajów podczas czasu wolnego, kiedy razem zwiedzaliśmy piękne miasto jakim jest Santander. Najbardziej w mojej pamięci zapadł targ rybny i tradycyjne hiszpańskie danie z małżami i kalmarami. Od zawsze chciałam spróbować owoców morza i chociaż mi nie smakowały, cieszę się, że miałam taką okazję.

Martyna Paśko, klasa 2C – Najbardziej podczas wymiany podobała mi się podróż samolotem, miasto oraz to, że zawarłam nowe przyjaźnie i znajomości. Miasto było piękne, ale mimo wszystko wolałabym je zwiedzać w jakimś cieplejszym czasie – bliżej lata. Wyprawa bardzo ubogaciła mnie o poznanie nowych smaków i kultury. Chwilami tylko musieliśmy za długo na wszystko czekać. Pomimo tego, uważam, że był to wspaniały czas. Nigdy tego nie zapomnę. Niniejsze wymiany szkolne sprawiły, że chciałabym wyjechać na dłużej podczas studiów. Jak najwięcej takich projektów!

Oceń ten artykuł
(7 głosów)