kredyty bez bik

Nasze liceum na Mount Everest - najwyższym szczycie Ziemii!

Dział: Aktualności
Czytany 523 razy

A wszystko dzięki uprzejmości pana Tomasza Krypla, himalaisty pochodzacego z Sędziszowa Młp.

Tomasz Krypel z Sędziszowa Małopolskiego i Łukasz Łagożny z Sanoka zdobyli Mount Everest. To pierwsi mieszkańcy Podkarpacia, którym to się udało. Obaj himalaiści zameldowali się na szczycie Czomolungmy około 8:50 czasu nepalskiego, w towarzystwie Szweda Bjorna Lindwalla oraz dwóch Szerpów - kierującego ekspedycją Chhiring Dorje Sherpa i Ang Mingma Sherpa.

Łukasz i Tomek działają w ramach projektu Podkarpacka Korona Ziemi. Łukaszowi do skompletowania całości zostało jeszcze tylko wejście na Mt Vinson 4892 m n.p.m. na Antarktydzie.

Pan Tomasz Krypel, czterdziestolatek wychowany na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp., zdobyciem najwyższej góry świata uczcił 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wyprawa Na Mount Everest była również oddaniem hołdu Wandzie Rutkiewicz, która 40 lat temu , jako pierwsza Polka, weszła na ten szczyt.

27 marca 2018 r. pan Tomasz spotkał się w naszej szkole z młodzieżą. Podczas spotkania himalaista otrzymał oficjalny proporczyk LO stworzony przez naszą uczennicę. Dzięki uprzejmości pana Tomasza nasz proporczyk dostarczony został na najwyższy szczyt Ziemii. W ten sposób, i my byliśmy na Mount Everest!

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp na szczycie!

Oceń ten artykuł
(1 głos)