kredyty bez bik

Wielki sukces sędziszowskich licealistów w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym w Lublinie.

Dział: Aktualności
Czytany 361 razy

W dniu 10 marca 2018 roku uczniowie sędziszowskiego Liceum: Natalia Drozdowska z klasy 3c oraz Emilia Saj i Dominik Dulak z klasy 3b wzięli udział w IV Ogólnopolskim Turnieju All-Chemicznym zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tradycją jest to, że co roku organizatorzy wybierają specjalne tło tematyczne Turnieju, w którym osadzone są wszystkie zadania z jakimi mają zmierzyć się zawodnicy. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była technologia chemiczna. W tym roku obchodziliśmy bowiem setną rocznicę powstania czasopisma „Przemysł Chemiczny”. Czasopismo to od roku 1964 znajduje się na tzw. liście filadelfijskiej jako jedno z kilku tylko polskich czasopism. Ponadto 1 grudnia 2017, a więc w bieżącym roku szkolnym, przypada 150 rocznica urodzin Ignacego Mościckiego, profesora, wybitnego polskiego chemika, budowniczego polskiego przemysłu chemicznego i prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W Turnieju, który ma charakter konkursu zespołowego wzięły udział 43 drużyny między innymi z Warszawy, Lublina, Krakowa, Kielc, Zamościa czy Radomia.

Jesteśmy dumni z osiągniecia przez naszych uczniów bardzo wysokiego drugiego miejsca i awansu jako jedna z ośmiu drużyn, do finałowej części zawodów, które odbędą się w czerwcu w laboratoriach lubelskiej uczelni.

Gratulujemy Natalii, Emilii i Dominikowi oraz panu prof. Grzegorzowi Pachowi. Życzymy dalszych sukcesów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)