Sędziszowscy Licealiści wśród najlepszych podczas X Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

W sobotę 24 lutego 2018 r. w Rzeszowie odbył się trzeci etap X Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W gronie czterdziestu finalistów tego konkursu znaleźli się uczniowie Sędziszowskiego Liceum: Natalia Drozdowska (z klasy 3c) oraz Dominik Dulak (z klasy 3b).

Organizatorem Konkursu jest Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej. Celem Konkursu jest propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, poszukiwanie utalentowanej młodzieży, zapewnienie  rywalizacji w dziedzinie wiedzy chemicznej, a także umożliwienie porównania miedzy uczestnikami poziomu opanowania wiedzy chemicznej.

Gratulujemy Natalii i Dominikowi. Życzymy im dalszych sukcesów.

Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wyniki tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu.