Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

„Piękne chwile czekają…”

Image2 września po raz kolejny rozpoczął się rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. Po uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego odbyła się akademia w hali widowiskowo – sportowej, na którą przybyła cała społeczność szkolna. Uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Lucyna Doroba, odwołując się do słów wielkiego pedagoga Janusza Korczaka, który tak przedstawiał sylwetkę ucznia: „… nie, żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał, nie – żeby go wszystko obchodziło, ale żeby go coś naprawdę zajmowało.” Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, rodziców i nauczycieli z apelem o zaangażowanie się w życie szkoły, o współtworzenie przyjaznej, twórczej atmosfery, sprzyjającej rozwojowi, poszerzaniu horyzontów i rozwijaniu potencjału.

W drugiej części uroczystości młodzież zaprezentowała program poświęcony 74 rocznicy II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w naszym miasteczku i w jego najbliższej okolicy.

Bieżący rok szkolny obfitował będzie w liczne projekty współpracy międzynarodowej, jak np. wymiana młodzieży w ramach programu Comenius czy też współpraca z zaprzyjaźnioną szkołą w Meldorf oraz inne, naukowe i artystyczne przedsięwzięcia. Dlatego powinniśmy kierować się słowami wypowiedzianymi przez ks. Krzysztofa Gaca: „Już od dziś zacznijmy realizować nasze postanowienia” oraz pamiętać, że „nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełniać."

Zobacz galreię fotografii z uroczysotści.