kredyty bez bik

Młodzi Tłumacze na Start! Międzynarodowy Konkurs Tłumaczeniowy JUVENES TRANSLATORES 2017

Dział: Aktualności
Czytany 405 razy

W dniu 23 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatores 2017 organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej w Brukseli. Ideą tego konkursu jest propagowanie nauki języków obcych i zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu. Ten coroczny konkurs, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, to ukłon w stronę tych, których pasją jest nauka języków obcych. Znajomość języków poszerza horyzonty, umożliwia poznawanie nowych ludzi i nowych kultur.

Pierwszy etap tego konkursu był otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił i umiejętności językowych dokonując tłumaczenia tekstu z języka angielskiego na język polski. Zwycięzcy reprezentowali naszą szkołę na etapie międzynarodowym, a byli to:

  1. Emilia Salvati – kl. 2D
  2. Gabriel Lichacz – kl. 2B
  3. Milena Armata – kl. 2D
  4. Filip Ignaś – kl. 2D
  5. Dominika Czyż – kl. 2D
  6. Adrian Kocur – kl. 2B

W czasie 120 minut nasi młodzi tłumacze zmierzyli się z tekstem pt. Sixty this year, so get those candles lit!” i dokonali jego przekładu na język polski. Każde tłumaczenie zostanie ocenione przez zespół składający się z zawodowych tłumaczy i korektorów pracujących w DG ds. Tłumaczeń Pisemnych w Brukseli. Wyniki poznamy początkiem lutego 2018 r.

Wszystkim uczestnikom jak i dumnym ze swoich podopiecznych nauczycielom (p. Annie Dziurze oraz p. Aldonie Homie) dziękujemy i gratulujemy! Życzymy Wam, abyście nie ustawali w rozwijaniu waszej pasji do nauki języków obcych. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)