kredyty bez bik

MISTRZ ORTOGRAFII 2017!

Dział: Aktualności
Czytany 451 razy

26 września w Dniu Języków Obcych w naszej szkole odbyło się już po raz XV powiatowe dyktando „Zostań Mistrzem Ortografii”. Konkurs ten odbywa się w czterech kategoriach: język polski, język angielski, język niemiecki oraz język rosyjski.

W przerwie zmagań konkursowych jego uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez naszą absolwentkę Ewelinę Golon, pod kierunkiem pani Aldony Homy, na temat programu wymian międzykulturowych AFS. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych mieli okazje dowiedzieć się z pierwszej ręki o zaletach tego programu i zasadach udziału w wymianie. Następnie wystąpił Erik Piantoni uczeń z Włoch realizujący roczny program wymiany międzynarodowej AFS w naszej szkole. Opowiadał o swoim kraju i wrażeniach z pierwszego miesiąca pobytu w Polsce.

Całość przygotowana została zespołowo przez nauczycielki języków obcych oraz polonistki Liceum. Oprócz wymienionych wcześniej, organizacją oraz przeprowadzeniem konkursu zajęły się panie: Agnieszka Kwaśniak, Anna Rozwadowska, Jolanta Ziobro, Lucyna Kopciuszyńska. Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim nauczycielom ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, którzy uczestniczyli w konkursie, przygotowywali uczniów oraz sprawowali nad nimi opiekę. Szczególnie dziękujemy za udział w pracach jury konkursowego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

JĘZYK POLSKI

I miejsce Szczepan Kogut (ZS Ropczyce)
II miejsce Patrycja Głodek (LO Sędziszów Młp.)
III miejsce Maria Styś (LO Ropczyce)

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce Mateusz Zięba (LO Ropczyce)
II miejsce Bartosz Kozak (LO Sędziszów Młp.) III miejsce Maria Styś (LO Ropczyce)

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce Bartosz Zięba (LO Ropczyce)
II miejsce Kamil Roman (LO Ropczyce)
III miejsce Oliwia Guzek (LO Ropczyce)

JĘZYK ROSYJSKI

I miejsce Jowita Sadowska (LO Sędziszów Młp.)
II miejsce Magdalena Żegleń (LO Sędziszów Młp.)
III miejsce Dominik Dulak (LO Sędziszów Młp.)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na XVI edycję konkursu za niecały rok.

 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)