Powiatowe Eliminacje Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze Wierni"

W piątek 2 marca 2018 r. w podziemiach ratusza Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp. przeprowadzone zostały Powiatowe Eliminacje Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”. Organizatorami Turnieju był: Powiat Ropczycko-Sędziszowski oraz Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie.

Na wstępie Pani Wicestarosta Bernadeta Frysztak powitała zaproszonych gości i uczestników turnieju, a następnie Pan prof. Jan Flisak – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. zaprezentował postać siedemnastoletniej Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

W eliminacjach powiatowych udział wzięło 25 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z 12 szkół Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Jury, w którym pracowały panie: Danuta Bielecka, Wioletta Czamarnik, Marta Dybka, Małgorzata Bieniasz oraz Agnieszka Kędziora Śmiałek przyznało wyróżnienie dla: Sary Szczęch – uczennicy kl. I LO w Sędziszowie Młp. za interesującą interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Wywiad z Aniołem”

Wielkie brawa zebrała też inna uczennica naszej szkoły Natalia Szot za piękne wykonanie utworu „Miejcie nadzieję”.

Celem turnieju jest rozbudzanie zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, budzenie poczucia tożsamości narodowej.