kredyty bez bik

"Dzień Języka Niemieckiego" w Gimnazjum nr 2 w Ropczycach

Czytany 985 razy
ImageNiemiecka uczennica Karla Fischbacher z Garmisch-Partenkirchen, która w roku szkolnym 2013/14 w ramach projektu wymiany kulturalnej AFS mieszka w Sędziszowie Młp. i uczęszcza do klasy I BF naszego liceum, została zaproszona do udziału w  „Dniu Języka Niemieckiego” w  Gimnazjum nr 2 w Ropczycach.

Tradycyjnie w maju uczniowie klas drugich lub trzecich gimnazjum  prezentują projekty edukacyjne, które tworzyli zgodnie ze swoimi zainteresowaniami w różnych zespołach przedmiotowych pod opieką nauczycieli.

 

14 maja 2014r. W Gimnazjum nr 2 w Ropczycach odbył się jeden z cyklu projektów edukacyjnych, pod hasłem „Dzień Języka Niemieckiego“ przygotowany przez uczniów klas IIA pod opieką mgr A. Dąbrowskiej-Homa. Projekt prezentował zalety i przydatność nauki języka niemieckiego. Obecność Karli z Niemiec była dla gimnazjalistów szczególną atrakcją i możliwością sprawdzenia swoich umiejętności językowych poprzez rozmowę. Karli towarzyszyła jej obecna koleżanka z klasy, Małgorzata Bodziany, absolwentka Gimnazjum nr 2 w Ropczycach, która fotografowała i filmowała całą prezentację.

Image
Image

Image

Karla opowiadała o Niemczech, o pierwszych wrażeniach w Polsce, o pobycie w sędziszowskim liceum, integracji w klasie i nauce języka polskiego. Uczniowie ćwiczyli wspólnie polskie i niemieckie łamańce językowe.

 

Image

Image

Image

Ponadto gościem spotkania była pani dr Bogusława Rolek, nauczyciel akademicki Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Również ona mobilizowała uczniów do nauki języka niemieckiego oraz zapraszała do Instytutu Filologii Germańskiej na organizowane wykłady dla gimnazjalistów.

Image
Image

 

Na zakończenie prezentacji projektu wszyscy otrzymali przygotowane przez uczniów flagi z niemieckim przysłowiem.

Oceń ten artykuł
(1 głos)