kredyty bez bik

Comenius - Partnerskie Projekty Szkół

Czytany 2075 razy

W latach szkolnych 2013/14 i 2014/15 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. będzie realizowany projekt „Gastronomic Wonders through Europe”, w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie"(LLP) Comenius - Partnerskie Projekty Szkół.  Ten dwuletni projekt prowadzony będzie z czterema innymi szkołami średnimi  z Portugalii, Belgii, Litwy i Turcji, finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej; na swój udział szkoła polska uzyskała sumę 20.000 euro. 

 

Projekt utworzony został przez pięciu nauczycieli ze szkół partnerskich podczas wizyty przygotowawczej w Portugalii w styczniu 2013, a zaakceptowany po długiej procedurze selekcji formalnej i merytorycznej Narodowych Agencji oraz Komisji Europejskiej.

Projekt uwzględnia w najbliższym roku szkolnym wizyty uczniów kolejno w Belgii, Turcji i w Polsce, a w drugim roku projektu uczniowie mają odwiedzić Litwę i Portugalię.  Podczas spotkań będą poznawać tradycje kulinarne krajów goszczących, kulturę i zabytki, a  nadrzędnym celem jest uczenie otwartości i tolerancji dla innych kultur, umacnianie własnego poczucia wartości.

To ogromny sukces naszej szkoły, gdyż jest to pierwszy pozytywnie rozpatrzony projekt Comenius wśród szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)