"Deutsch-Wagen-Tour"

Image"Deutsch-Wagen-Tour" to ogólnopolski program promujący naukę i wzrost popularności języka niemieckiego w Polsce. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami Deutsch-Wagen-Tour oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym.

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a głównym sponsorem jest VOLKSWAGEN Poznań Sp. z o.o. oraz Instytut Goethego.

Lektorzy Deutsch-Wagen-Tour prezentują nowatorskie rozwiązania związane z nauką języka niemieckiego przekazując też informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Deutsch-Wagen-Tour został nagrodzony certyfikatem „EUROPEAN LANGUAGE LABEL" – europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

ImageW dniu 28.01.2013 w ramach tego programu odbyły się w LO w Sędziszowie Młp. niekonwencjonalne warsztaty językowe. Zajęcia, jakie miały miejsce w naszej szkole, poprowadziła lektorka z Krakowa, pani Joanna Lay. Odbywały się w trzech częściach i dostosowane były do poziomu grup. Tematycznie zajęcia związane były z wiedzą o Niemczech, geografią, polityką, kulturą, sportem, uczyły też prostej niezbędnej komunikacji w codziennym życiu. Uczniowie z obawą szli na zajęcia spodziewając się, że będą mieć trudności ze zrozumieniem, że ich wiedza nie będzie wystarczająca. Jak się okazało, bez trudu radzili sobie z zadaniami, posługiwali się językiem niemieckim i z wielkim zapałem wykonywali ćwiczenia. Za zaangażowanie wszyscy dostali pamiątkowe gadżety, a najlepsi atrakcyjne nagrody. Wszystkim bardzo podobał się projekt i chętnie znów weźmiemy kiedyś udział w warsztatach Deutsch-Wagen-Tour.