kredyty bez bik

Związek Strzelecki "Strzelec" J. P.

Na zaproszenie Dowódcy 3. Podkarpackiej Brygada Obrony Terytorialnej płk. Arkadiusza Mikołajczyka Strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. uczestniczyli w Rzeszowie w spotkaniu z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem.

Dnia 23 września odbyły się zawody sportowo-obronne organizowane przez WKU Mielec. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły należący do ZS „Strzelec”: Sylwia Ułamek, Natalia Drozd, Michał Feret oraz absolwent naszego liceum Mateusz Grębosz. Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelanie (na strzelnicy LOK w Ropczycach) oraz pierwsza pomoc przedmedyczna oraz bieg na orientację, rozegrane w Chotowej koło Pilzna. Drużyna strzelecka z Sędziszowa zajęła
3 miejsce w kategorii drużynowej. Strz. Michał Feret zajął pierwsze miejsce w kategorii strzelanie indywidualne, a trzecie miejsce w kategorii „opiekunowie” zajął nasz absolwent sierż. Mateusz Grębosz.

W sobotę 8 listopada na strzelnicy LOK w Ropczycach odbyły się zawody strzeleckie dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W rywalizacji wzięło udział siedemnaście 4-osobowych drużyn, w tym dwie reprezentujące jednostkę działającą przy naszym liceum. Nad rzetelnym przeprowadzeniem zawodów czuwali sędziowie oraz osoby funkcyjne. Emocji nie brakowało do samego końca, gdyż każda drużyna była godnym przeciwnikiem. Strzelcy z JS 2051 działającej przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim drugi rok z rzędu pokazali klasę i zajęli pierwsze miejsce. Zwycięska drużyna składała się z Maksymiliana Jarzębia, Jakuba Sowińskiego, Patryka Franczyka oraz Huberta Szczepkowicza. Druga drużyna w składzie: Magdalena Ochał, Klaudia Traciak, Przemysław Borowiec i Konrad Marcinek zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Po długiej, trwającej prawie całą dobę podróży autobusem dojechaliśmy wreszcie do Brukseli. Cały wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez europosła Tomasza Porębę. Dzięki jego uprzejmości, mieliśmy okazję zobaczyć najciekawsze miejsca pięknej stolicy Belgii.

 

W VII Andrzejkowych marszach na orientacje wzięło udział prawie 100 strzelców z Kolbuszowej, Rzeszowa (XIV LO, X LO, pluton miejski, Zespół Szkół Samochodowych), Sędziszowa Młp., Strzyżowa i Brzeska.