WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

ImageWe czwartek 3 października odbędą się w naszym liceum demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do udziału w wyborach są uprawnieni wszyscy uczniowie szkoły, którzy będą mogli oddać swój głos na jednego z kandydatów i tym samym zadecydować, kto zostanie nowym przedstawicielem naszej uczniowskiej społeczności. W bieżącym roku szkolnym swe kandydatury zgłosiło czworo uczniów – trzy przedstawicielki klas pierwszych oraz jeden uczeń z klasy trzeciej. Oto ich sylwetki i krótkie programy wyborcze.

ImageILONA SURMAN
klasa I a

Nazywam się Ilona Surman, chodzę do klasy I a.

1. Jako przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego chciałabym zrealizować następujące postulaty:
2. ustawienie większej ilości ławek na korytarzach,
3. umożliwienie osobom dojeżdżającym wyjście z ostatniej lekcji 5 minut przed dzwonkiem,
4. ustawienie w szkole automatu z gorącymi napojami,
5. przeprowadzenie wyborów najmilszej osoby w szkole, „mistera” szkoły,
6. zorganizowanie poczty walentynkowej.

ImageMAŁGORZATA BODZIANY
klasa I bf

Nazywam się Gosia Bodziany i jestem z Ropczyc. W gimnazjum przez dwa lata byłam przewodniczącą klasy, w tym rok przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
Jeśli wygram wybory do samorządu, chciałabym zorganizować między innymi:

1. dyskusyjny klub filmowy,
2. warsztaty inteligencji finansowej,
3. szkolną wymianę książek i wiele innych ;-)

Chciałabym również zwiększyć ilość dyskotek i imprez szkolnych, postaram się również, by na długiej przerwie była puszczona muzyka w tle.

ImageJOANNA ANDREASIK
klasa I c

Nazywam  się  Joanna  Andreasik. Jestem uczennicą klasy I c. Jako pierwszoklasistka jestem w stanie poświęcić swój czas i zająć się ważnymi sprawami dotyczącymi naszej szkoły, gdyż w życiu wyznaję zasadę, że trzeba rozwijać swoje pasje i przede wszystkim dążyć do wyznaczonych celów. Dlatego też zawsze jestem otwarta na nowe inicjatywy i zadania, staram się wszystko wykonywać  jak najlepiej, a przede wszystkim w duchu uczciwości. Jestem pomocna i wyrozumiała, zawsze chętnie i bezintere-sownie pomagam innym. Gdyby udało mi się zostać przewodniczącą, starałabym się, by czas spędzony w naszej szkole nie był przeznaczony tylko na samą naukę, ale także na sprawy związane z naszymi pasjami, z rozrywką.   Chciałabym swoim zachowaniem dawać jak najlepszy przykład innym poprzez aktywne włączanie się w życie szkoły. Na zakończenie tradycyjnie powiem , że liczę na wsparcie i Wasze głosy. ?

ImageWOJCIECH ANYSZEK
klasa III cf

Jestem ambitny, pomocny i miły. Lubię grać w siatkówkę i piłkę nożną. Lubię również słuchać muzyki, zwłaszcza elektronicznej. Co chciałbym zrobić jako przewodniczący szkoły? Kontynuować tradycję szczęśliwych numerków, poszerzać zainteresowania uczniów poprzez różnego rodzaju koła pozalekcyjne oraz wydłużyć przerwy o 5 minut.