Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022 w Liceum Skargi Wyróżniony

(1 głos)

1 września 2021 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, pani wicedyrektor przywitała szkolną społeczność, nawiązując do słów Platona, który twierdził, że "najważniejszy we wszelkim działaniu jest początek" . Następnie głos zabrał dyrektor Liceum pan Jan Flisak. W swoim przemówieniu dyrektor zaprezentował szkołę i złożył życzenia uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom. Program artystyczny przygotowała kl. 2b pod kierunkiem wychowawcy, pana prof. Damiana Liwo. Uczniowie w swoim wystąpieniu podkreślili, że 1 września nie tylko rozpoczyna kolejny rok szkolny, ale jest także dniem , w którym obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.. O tym trudnym czasie przypomniały nam wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Ten czas", Józefa Andrzeja Szczepańskiego "Ziutek" oraz piosenka "Miasto’" w wykonaniu uczennic klasy 2b: Marceliny Dłużeń i Gabrieli Wójcik. Nie zabrakło też nutki nostalgii po zakończonych wakacjach . Wszystkim spodobała się świetna interpretacja utworu "Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Oli Kmieć z 3e z akompaniamentem Wojtka Kmiecia z 2d. Był także humor z zeszytów szkolnych oraz życzenia dla nauczycieli, uczniów rozpoczynających przygodę w naszej szkole, jak i dla całej społeczności szkolnej Liceum Skargi.