kredyty bez bik

AFS 2019/2020. Elena i Doğa zakończyły pobyt w Polsce Wyróżniony

Czytany 332 razy

      Elena Caviglia, uczennica z Savony (Włochy) w ramach wymiany AFS spędza rok szkolny 2019/20 w sędziszowskim Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi, uczęszcza do klasy 1G. Jest wzorową uczennicą, angażuje się też w dodatkowe zajęcia sportowe i  zajęcia taneczne w ramach Licealnego Teatru Muzycznego. Elena świetnie zaklimatyzowała się w Polsce, ma wiele zainteresowań, dużo  przyjaciół w szkole i coraz lepiej mówi po polsku. Od września mieszka w rodzinie goszczącej Patrycji Sroki, uczennicy kl. 2B; te wspólne miesiące sprawiły, że Elena czuje się członkiem polskiej rodziny.

Doğa Turhan, uczennica z Adany (Turcja) w ramach wymiany AFS spędza rok szkolny 2019/20 w sędziszowskim LO, od września 2019  uczęszcza do klasy 1H. Doğa jest osobą bardzo energiczną, niezwykle otwartą, ciekawą świata, szybko nauczyła się języka polskiego, bardzo dobrze czuje się w Polsce, ma mnóstwo przyjaciół w szkole i nie tylko. Przez cały rok uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe i zajęcia Licealnego Teatru Muzycznego. Mieszka w rodzinie goszczącej Karoliny Iskrzyckiej, uczennicy kl. 2D, tam odnalazła swój drugi dom.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Europie, AFS International, organizacja prowadząca wymiany młodzieży w całym świecie podjęła decyzję o zakończeniu wszystkich tegorocznych programów i powrocie uczniów do domów rodzinnych. Mimo zamkniętych granic AFS zorganizowało powrót uczestników do domu samolotami rządowymi. Elena i Doğa zakańczają program w dniu 23 marca 2020 r., żegnają się z nami i wracają do rodzinnych krajów. Mamy ogromną nadzieję, że dziewczęta wrócą jeszcze do Polski by spotkać się z wszystkimi, którzy stali się im bliscy!

„Cześć! Jak niektórzy z Was już wiedzą, muszę jechać do domu do Włoch. Jutro mam samolot. Bardzo mnie to zasmuca, bo bycie tutaj było naprawdę fantastyczne. Chcę jednak podziękować wszystkim, nauczycielom, kolegom z klasy, grupie teatralnej i wszystkim, którzy sprawili, że te siedem miesięcy było naprawdę wyjątkowe. Zdecydowanie, kiedy wszystko się skończy, wrócę, aby przywitać się z tobą właściwie i powtórzyć musical. Ci vediamo presto! Vi voglio bene! Elena”

„Cześć wszystkim. Chciałabym wam przekazać informację: niestety muszę wrócić do Turcji. Chcę wam dziękować za wszystko. Byliście dla mnie zawsze przyjaźni, pomagaliście mi gdy potrzebowałam pomocy z czymkolwiek. Miałam super czas tu z wami. Cieszę się że miałam moją wymianę z wami w Sędziszowie Młp. Obiecuję że wrócę do was. Będę tęsknić za wami bardzo. Nigdy nie zapomnijcie o mnie. Do zobaczenia! Tekrar görüşmek üzere, sizi seviyorum. Doğa"

Oceń ten artykuł
(1 głos)