kredyty bez bik

PRZYGODA Z ROBOTAMI. Projekt edukacyjny "PROJEKTOR" Wyróżniony

Dział: Aktualności
Czytany 102 razy

      W dniu 13.02.2020 r. uczniowie naszej szkoły, którzy wybrali rozszerzenie z fizyki, uczestniczyli w pokazach i warsztatach edukacyjnych pt. "PRZYGODA Z ROBOTAMI". Zajęcia odbyły się z inicjatywy abiturienta naszej szkoły Karola Siwca, a także z inicjatywy nauczyciela fizyki.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej w ramach wolontariatu studenckiego "PROJEKTOR" przedstawili roboty: Stefana, Zumo, Useless box, Podnośnika, Światłoluba. Pokazali ich umiejętności i omówili zasadę ich działania. Pod ich kierunkiem odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie samodzielnie konstruowali swoje roboty, a następnie je programowali. Każdej grupie udało się zbudować i uruchomić robota, który wykonywał zaprogramowane czynności. Uczniowie mieli ogromną satysfakcję podczas pokazu swoich konstrukcji.

Zajęcia przyczyniły się do rozwoju zainteresowań robotyką i programowaniem.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)