kredyty bez bik

"Wolność jest w nas…" Uroczystość z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Wyróżniony

Dział: Aktualności
Czytany 620 razy

      12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W wydarzeniu tym, na zaproszenie Dyrektora, prof. Jana Flisaka, wziął udział gość honorowy – porucznik Tadeusz Lutak, ps. „Pancerz” ze Strzyżowa, jeden z ostatnich żyjących uczestników wojny obronnej we wrześniu 1939 r. 

Na początku społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, po czym nastąpiło zaprzysiężenie pocztów sztandarowych. W dalszej części uroczystości porucznik Lutak przedstawił zgromadzonym kilka faktów związanych z walką w obronie Ojczyzny. Zaśpiewał także jedną z piosenek żołnierskich, czym wzbudził  wielką radość, wzruszenie i aplauz młodzieży zgromadzonej w hali Liceum. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu odniósł się do daru wolności, który otrzymaliśmy i zwrócił uwagę na wielkie zobowiązanie, jakim ów dar jest i w jaki sposób mądrze go wykorzystać.

Akademię zakończył program artystyczny, przygotowany w większości przez uczniów klasy 1e, pod kierunkiem pani prof. Grażyny Kozek oraz starsze koleżanki, które przygotowały przepiękną i wymowną oprawę muzyczną. To wyjątkowe wydarzenie uświadomiło nam, jak wiele zawdzięczamy tym bohaterom, dzięki którym Polska wróciła na mapy Europy.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)