kredyty bez bik

„#IncluDem” - nowy projekt Erasmus+ w sędziszowskim liceum Wyróżniony

Czytany 357 razy

      W dniu 1 listopada 2019 w Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. rozpoczęto realizację nowego dwuletniego projektu Erasmus+ w ramach programu Edukacja Szkolna Partnerstwa Strategiczne.  Sędziszowska szkoła ma już za sobą dwa podobne projekty w latach 2013-2015 (Comenius) i w latach 2017-2019 (Erasmus+), które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i społeczności lokalnej. Tym razem na swoje działania  polska szkoła pozyskała ponad 29.000,- euro. Projekt ma być szczególną okazją dla nauczycieli uczących do inspiracji i wymiany doświadczeń.

Projekt „#IncluDem”  [Wspólne działanie na rzecz integracji  społecznej],  realizowany jest ze szkołami średnimi w Mysen (Norwegia), Cesis (Łotwa), Medgidia (Rumunia) oraz Jerez de la Frontera (Andaluzja, Hiszpania).

W dniach 10-14.11.2019 w Mysen, w Norwegii odbyło się pierwsze spotkanie projektowe nauczycieli ze szkół partnerskich, którzy dzielili się doświadczeniem i pomysłami związanymi z tematem projektu.  Sędziszowskie LO reprezentowali: p. Aldona Homa, p. Marta Lalicka-Saj,  p. Ewelina Łagowska-Świerk oraz p. Witold Saj.  W obszernej prezentacji multimedialnej p. W. Saj oraz p.  E. Łagowska-Świerk  przedstawili nasze miasto i szkołę oraz działania  Szkolnego Koła Caritas,  projekty z zakresu przedsiębiorczości, szkolne programy wymian międzynarodowych,  działalność  Licealnego Teatru Muzycznego i inne.  Po zajęciach organizacyjnych nauczyciele zwiedzili miasta Mysen i Oslo, uczestniczyli w warsztatach projektowych na uniwersytecie w Oslo, w centrum stolicy zwiedzali ratusz, gdzie corocznie organizowana jest ceremonia wręczania pokojowej nagrody Nobla, parlament, fiord, Park Vigelanda, pałac królewski – obecnie siedzibę króla Haralda V,  jak również degustowali kuchnię norweską, a więc mięso z łosia, łososia, ser norweski z karmelem oraz tradycyjne słodkie desery. 

W ramach realizacji projektu „#IncluDem” zaplanowano szereg kolejnych wspólnych zadań, warsztatów, wyjazdów oraz spotkań uczniów i nauczycieli w krajach partnerskich. Mamy nadzieję, że projekt, jak poprzednie dostarczy wiele pozytywnych wartości!

 

Koordynator projektu: Pani prof. Aldona Homa

Oceń ten artykuł
(8 głosów)