kredyty bez bik

Sukcesy naszych uczniów w Szach Maksie oraz w konkursie matematycznym Wyróżniony

Dział: Aktualności
Czytany 228 razy

      Kolejne sukcesy w Szach Maksie.

W dniu 10 października 2019 odbył się II Ogólnopolski Konkurs Internetowy Szach Maks organizowany przez portal Mogalo. Do konkursu przystąpiło ponad 2000 uczniów z blisko 300 szkół, w tym ponad 200 uczniów liceów. Wśród nich znaleźli się Joanna Guzy i Paweł Głuch z klasy 3a.

W kategorii klas trzecich liceów Paweł uzyskał tytuł Laureata Konkursu zdobywając IV-te miejsce w kraju i II-gie w województwie a Asia zajęła VI-te miejsce w kraju i III-cie w województwie. W Szach Maksie trzeba było wykazać się wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz być gotowym na niestandardowe zadania.  Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Laureat otrzymał także nagrodę rzeczową.

 

      Osiągnięcia w etapie powiatowym  XXXV Konkursu Matematycznego im. Prof. Jana Marszała.

Konkurs odbył się w dniu 25 października 2019 r. Wzięło w nim udział 33 uczniów powiatu w tym 15 uczniów z sędziszowskiego liceum. Zadania konkursowe były bardzo trudne – znacznie wykraczające poza podstawę programową liceum i wymagały od uczniów nie tylko szerokiej wiedzy, ale także pomysłowości, umiejętności logicznego myślenia i argumentowania.

W kategorii klas pierwszych wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 1e - Aleksandra Kmieć, a w kategorii klas trzecich -  II miejsce zdobył Marcin Skoczek z kl. 3a i III miejsce Paweł Głuch z klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)