kredyty bez bik

Z wizytą na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego Wyróżniony

Dział: Aktualności
Czytany 326 razy

      W ramach współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim a Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, 29 października 2019 roku uczniowie sędziszowskiego ogólniaka odwiedzili najstarszą polską uczelnię. W wyjeździe uczestniczyła grupa 50 uczniów z klasy 1a, 1c oraz 2b pod opieką nauczycieli pani Agnieszki Kędziory – Śmiałek, pani Magdaleny Miś i pana Grzegorza Pacha.

Na początku wizyty na uczelni licealiści zapoznali się z ofertą dydaktyczną Wydziału, którą przedstawiła pani dr Alicja Łasocha – Rafalska, która już dwukrotnie gościła w naszej szkole z wykładami. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć bazę dydaktyczną oraz bazę aparaturową, jaką mają do dyspozycji na co dzień studenci i pracownicy Wydziału Chemii. Końcowym punktem naszej wizyty był udział w pokazach „Chemia i światło”. Na pokazie tym zostały zaprezentowane ciekawe doświadczenia w różny sposób związane ze światłem. Doświadczenia były ilustracją, ciekawie przygotowanego wykładu, w którym zostały w sposób przystępny dla uczniów omówione procesy zachodzące w przyrodzie związane ze światłem.

Wyjazd na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się w ramach projektu „Sędziszowskie Liceum Szkołą Kluczowych Kompetencji. Program rozwijania kompetencji i umiejętności uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp.”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)