V Festiwal Języka Rosyjskiego Rzeszów 2021 Wyróżniony

Dnia 26 lutego 2021 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się V edycja Festiwalu Języka Rosyjskiego. Organizatorem Konkursu była Katedra Rusycystyki  pod  patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W ramach tegorocznej edycji odbyły się konkursy dla uczniów i studentów województwa podkarpackiego: językowe, konkurs wiedzy „200 rocznica urodzin Fiodora Dostojewskiego – życie i twórczość pisarza” dla uczniów szkół średnich, konkurs piosenki rosyjskiej dla uczniów wszystkich typów szkół i studentów i konkurs filmowy dla uczniów obcokrajowców  na temat ochrony środowiska. Uczestnicy mieli również możliwość wzięcia udziału  w ciekawych wykładach w języku rosyjskim i posłuchania koncertu zespołu Damrawa.

W kategorii konkursu „200 rocznica urodzin F. Dostojewskiego – życie i twórczość pisarza” naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Pięta, Zofia Nazimek, Zuzanna Gruszka, Natalia Makuch, Klaudia Białek, Norbert Szeliga, Mikołaj Wołos, Julia Florczak oraz Wiktoria Pacia.

W konkursie piosenki rosyjskiej swoje zdolności wokalne zaprezentowały Dominika Kamień, Aleksandra Skiba i Paulina Gnacek. Miło nam poinformować, że w tej kategorii Dominika Kamień z klasy II B zajęła I miejsce, a Paulina Gnacek z klasy III D została wyróżniona.

Serdecznie gratulujemy naszej laureatce oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.