kredyty bez bik

Wycieczka do Trójmiasta i Szwecji

Czytany 525 razy

        W dniach 05-07 czerwca 2019 grupa 50 uczniów i 4 opiekunów z LO w Sędziszowie Młp. odbyła wspaniałą wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną do Trójmiasta i Szwecji. Wycieczka była częściowo dofinansowana ze środków projektu Erasmus+ „Zrównoważony rozwój przeciw marnowaniu żywności” realizowanego w szkole w latach 2017-19.

O wrażeniach opowiadają uczniowie:

Oliwia i Martyna, kl. 2A: Pierwszy dzień grupa spędziła bardzo intensywnie zwiedzając zabytki przepięknej starówki Gdańska oraz port w Gdyni. Czas wolny spędziliśmy na molo w Sopocie oraz na plaży w Gdyni.

Amelia, kl. 1B: Niezwykłym doświadczeniem był rejs i dwa noclegi na promie Stena Line, gdy płynęliśmy do Szwecji, a potem wracaliśmy do Gdyni; prom oferuje wygodne kajuty, smaczny szwedzki bufet, rozrywkę, dyskotekę i piękne widoki z pokładu. Wschody i zachody słońca na pełnym morzu to widok, którego nie da się zapomnieć.

Michał i Dawid, kl. 1D: Drugi dzień spędziliśmy w Szwecji: pierwszy raz byłyśmy w skandynawskim kraju i na pewno jeszcze powrócimy, jest tam pięknie, czysto, zielono, bardzo przyjaźnie. W Karlskronie zwiedziliśmy Muzeum Morskie, Nadbrzeże Królewskie, dzielnicę Björkholmen. Jechaliśmy też przez zielone prowincje Blekinge i Småland, w mieście Kalmar zwiedzaliśmy zamek i Stare Miasto. Ciekawym doświadczeniem był dla nas przejazd przez Ölandsbron – most o długości ponad 6 km łączący Olandię ze stałym lądem.

Marcelina i Gabriela, kl. 2C: Trzeci dzień spędziliśmy w Helu. Oprócz kąpieli i odpoczynku na plaży helskiej dzień ten spędziliśmy w Fokarium – Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie pracownik Instytutu Oceanografii poprowadził dla nas zajęcia edukacyjne. Uczestniczyliśmy w warsztatach projektowych pt. „Zanieczyszczenie i skutki eutrofizacji Bałtyku”, poznawaliśmy problemy przyrody morskiej powodowane ingerencją człowieka.

Wycieczka nad Bałtyk była ostatnim etapem realizowanego projektu Erasmus+, dostarczyła wszystkim sporo miłych wrażeń, ale też pozwoliła podnieść świadomość ekologiczną i motywację do poznawania świata.

Opieka pedagogiczna: p. mgr Aldona Homa (koordynator projektu), p. mgr Witold Saj (opiekun), p. mgr Jan Flisak (dyrektor szkoły), p. mgr A. Kędziora-Śmiałek (vicedyrektor szkoły).

Oceń ten artykuł
(7 głosów)