kredyty bez bik

Z wizytą w Ogrodzie Zoologicznym i Ogrodzie Botanicznym w Krakowie

Dział: Aktualności
Czytany 200 razy

        4 czerwca 2019 roku grupa 50 uczniów z klas pierwszych i drugich pod opieką nauczycieli pani Anny Marć, pani Alfredy Trzyny i pana Grzegorza Pacha uczestniczyła w wyjeździe do Ogrodu Zoologicznego i Ogrodu Botanicznego w Krakowie.

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, w którym uczniowie mogli obejrzeć ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem. Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta.

Kolejnym punktem była wizyta i zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszym ogrodzie botanicznym w Polsce. Podczas spaceru pracownicy Ogrodu zaprezentowali najważniejsze kolekcje znajdujące się na terenie placówki oraz zagadnienia z biologii i ekologii roślin.

Wyjazd ten odbył się w ramach projektu „Sędziszowskie Liceum Szkołą Kluczowych Kompetencji. Program rozwijania kompetencji i umiejętności uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp.”

Oceń ten artykuł
(3 głosów)