kredyty bez bik

Rendez vous z planszówką w sędziszowskim liceum

Dział: Aktualności
Czytany 517 razy

        28 maja 2019 roku dwunastu uczniów przeżyło spotkanie z Dywizjonem 303. Pan Maciej Rędziniak z Oddziału Biura Edukacji Narodowej IPN z Rzeszowa wtajemniczał zainteresowanych w tajniki wojennej gry planszowej „303”. Na specjalnie przygotowanej do celów edukacyjnych planszy młodzież mogła zapoznać się z zasadami gry i przypomnieć dzieje lotniczych zmagań o brytyjskie niebo, bo gra „303” nie tylko przenosi graczy w miesiące 1940 roku, ale przede wszystkim upamiętnia polskich lotników w walce z niemieckim Luftwaffe.

Uzupełnieniem spotkania była prezentacja dr Jacka Magdonia, naszego byłego nauczyciela historii, a obecnie pracownika Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie pt. „Drugie Orlęta – Zadwórze 1920 rok”. Prelegenci pozostawili prezent w postaci kilku gier edukacyjnych: Znaj Znak, ZnajZnak Pamięć, ZnajZnak Kresy, 111, 303, 7.W obronie Lwowa.

Wszystko to miało miejsce w czytelni biblioteki szkolnej, w której od niedawna zaistniał „kącik gier planszowych”. Nawiązaną współpracę z rzeszowskim Instytutem Pamięci Narodowej planujemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)