Olimpiada Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego Wyróżniony

(1 głos)

Olimpiada Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 grudnia odbył się II etap ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Konkurs jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Wydziału Chemii oraz Fundację Pro Chemia przy Wydziale Chemii UJ. Od roku 2020 konkurs zmienił się w ogólnopolską olimpiadę. Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności.

Wśród uczestników znalazła się grupa 12 uczniów sędziszowskiego Liceum z klas drugich z rozszerzonym programem nauczania chemii. Podczas rozwiązywania testu uczestnicy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami dotyczącymi budowy atomu, wiązań chemicznych czy stechiometrii chemicznej. Od 2017 roku sędziszowskie Liceum współpracuje z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego na mocy podpisanego porozumienia, a nasi uczniowie chętnie włączają się w działania proponowane przez krakowską uczelnię.